LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE o profilu: dietetyka i aktywność fizyczna w PZS w Kłaninie

Gotować każdy może…. Uczniowie i uczennice PZS w Kłaninie, kształcący się w Liceum Ogólnokształcącym o profilu dietetyka i aktywność  fizyczna, w trakcie zdalnej nauki przygotowali w warunkach domowych fit śniadanie. W tym roku szkolnym mieli możliwość również w nowoczesnej szkolnej  pracowni przygotować dietetyczne posiłki. Głównymi umiejętnościami, które kształtowali uczniowie na zajęciach z dietetyki  to poznawanie zawartości składników odżywczych  i  wartości energetycznej  produktów spożywczych, żeby przygotowywać posiłki nie tyle efektowny dla oka, ale przede wszystkim odżywczy (różnorodny w składniki pokarmowe) i zgodny z zapotrzebowaniem energetycznym organizmu. Do przygotowania fit śniadania, uczniowie nie tylko korzystali z tej wiedzy, ale również musieli obliczyć swoje zapotrzebowanie energetyczne i  znać procentowy  rozkład energii  z całodziennej racji pokarmowej na poszczególne posiłki . Z taką wiedzą i umiejętnościami nasi absolwenci nie będą tylko jeść, ale  świadomie się odżywiać i dzielić się tą wiedzą z innymi,  a kiedy wzrośnie ich zainteresowanie dietetyką, będą mogą podjąć studia na tym kierunku lub innych związanych z żywnością , żywieniem itd. Rekrutacja rusza już 15 czerwca.