• +48 58 673 87 83
  • sekretariat@pzsklanino.edu.pl
  • ul. Szkolna 4, 84-107 Kłanino
Aktualności
Dzień Ziemi w Stacji Morskiej w Helu

Dzień Ziemi w Stacji Morskiej w Helu

W dniu 22 kwietnia, w Dzień Ziemi, uczniowie z naszej szkoły odbyli warsztaty ekologiczne zorganizowane przez Błękitną Szkołę w Helu. Na 4 godzinnych zajęciach przeprowadzonych na terenie stacji morskiej, uczniowie w specjalnych gumowych strojach własnoręcznie przy użyciu sieci poławiali drobne organizmy morskie oraz dokonywali obserwacji organizmów pod wodą. Udało nam się złowić ryby z rodziny babkowatych i igliczniowatych, krewetki, liczne muszle bałtyckich małż np. sercówki pospolitej. Na zajęciach dowiedzieliśmy się również o zagrożeniach, na które narażeni są mieszkańcy naszego morza np. hałasy (motorówki i inne obiekty pływające) i wszechobecny plastik. Za fachowo przeprowadzone zajęcia dziękujemy pracownikom naukowym Stacji Morskiej / Uniwersytetu Gdańskiego. Zajęcia te są owocem zaangażowania  naszej szkoły w realizowany przez stację morską projekt – „Bałtyk bez barier”.