Szkoła w Kłaninie – Szkoła z wiatrem !

Ocean Winds, spółka zajmująca się morską energetyką wiatrową i rozwijająca projekt BC-Wind na Morzu Bałtyckim, wraz z Przemysłową Akademią Rozwoju, realizuje program edukacyjny „Kariera z wiatrem”. Teraz inwestor rozpoczął projekt edukacyjny „Szkoły z wiatrem” w powiecie puckim. W dniu 22 lutego w Powiatowym Zespole Szkół w Kłaninie partnerzy programu podpisali dwa trójstronne listy intencyjne o współpracy w zakresie edukacji zapewniającej rozwój potencjału uczniów, podniesienie ich umiejętności, kompetencji i wiedzy o odnawialnych źródłach energii, a w szczególności morskich farmach wiatrowych. Projekt „Szkoły z wiatrem” ma przybliżyć uczniom morską energetykę wiatrową i znaczenie odnawialnych źródeł energii. Celem jest wyszkolenie pracowników całego łańcucha dostaw, które dotyczą kilkudziesięciu różnych branż – od branż wysokospecjalistycznych po branże hotelowe i gastronomiczne.