• +48 58 673 87 83
  • sekretariat@pzsklanino.edu.pl
  • ul. Szkolna 4, 84-107 Kłanino
Konkursy
Turniej Wiedzy o Zaślubinach Polski z morzem

Turniej Wiedzy o Zaślubinach Polski z morzem

Czy to jest ważne, by wiedzieć co działo się w mojej małej i dużej Ojczyźnie w bliższej i dalszej przeszłości? Czy to możliwe, by współczesna młodzież znała szczegóły wydarzeń sprzed dokładnie 100 lat?  O tym, jak interesująca, wciągająca i ciekawa może być i jest wiedza historyczna, o tym jak to ważne dla naszej świadomości i tożsamości kaszubskiej i narodowej, o tym jak szeroką wiedzą na temat generała Józefa Hallera, ks. płk. Józefa Wryczy, o mieście Pucku i Zaślubinach Polski z morzem dysponują uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. St. Staszica w Kłaninie, można było się przekonać obserwując zmagania uczniów w I Klasowym Turnieju Wiedzy o Zaślubinach Polski z morzem, który miał miejsce w naszej szkole we wtorek 4 lutego br. Do konkursu przystąpiły cztery trzyosobowe zespoły reprezentujące klasy I LOP oraz I TATG.
Prowadzący konkurs Oskar Marczyk zadał koleżankom i kolegom ponad 70 pytań i jedynie na parę z nich nie otrzymał prawidłowej odpowiedzi.
Wiedza uczniów zrobiła duże wrażenie na obecnych w szkolnej świetlicy widzach. Po zaciętej rywalizacji, ale  w konwencji  wspólnej zabawy po dwóch godzinach lekcyjnych uczniowie wyczerpali pulę pytań i konkurs dobiegł końca.
Jego wyniki są następujące:

I miejsce: Rajmund Karsznia, Damian Styn, Wojciech Matachowski – 32 punkty

II miejsce: Klaudia Kupska, Katarzyna Wyszecka, Agata Kamińska – 27 punktów

III miejsce: Weronika Lamczyk, Martyna Maszke, Anastazja Marszewska – 26 punktów

IV miejsce: Kamil Haase, Mateusz Helland i Krzysztof Lubocki – 25 punktów

Gratulacje należą się wszystkim uczestnikom konkursu. Należy zauważyć, że różnice punktowe są minimalne. Świadczy to o wyrównanym, wysokim poziomie prezentowanej wiedzy.
Satysfakcją nauczycieli są osiągnięcia i sukcesy ich uczniów. Tak było we wtorek.

W piątek 7 lutego w Pucku w ramach cyklu  wydarzeń związanych z obchodami 100 rocznicy Zaślubin Polski z morzem, PZS im. St. Staszica w Kłaninie reprezentować będą Rajmund, Damian i Wojtek oraz II zespół wytypowany przez panią Agnieszkę Rambiert z klas IIc LO: Weronika Ciskowska, Agata Hinzke i Norbert Dettlaff.