Już niedługo, już za moment – Kłanino znowu leci na praktyki zagraniczne na Cypr

Można powiedzieć, że staże zagraniczne wpasowały się w codzienne życie PZS w Kłaninie. Mimo przeciwności związanych z obecną sytuacją na świecie, dzięki zaangażowaniu dyrekcji, nauczycieli oraz rodziców – 23 uczniów kształcących się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik hotelarstwa wraz z opiekunami już w najbliższą niedzielę wyruszą w drogę do Pafos. „Wiadomo, że jedziemy tam po to żeby zdobyć doświadczenie zawodowe” – tak mówią uczniowie.  Staż zagraniczny jest realizowany w ramach programu  PO WER „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” .

„Każdy wyjazd jest niezwykłym przeżyciem dla naszych uczniów i sporym wyzwaniem logistycznym dla nas”– tak mówią autorki projektu Ewelina Pilc – Bojke oraz Ewa Szymańska. Niemniej cieszymy się, że możemy naszym uczniom umożliwić zdobycie nowych umiejętności zawodowych w innych warunkach niż w Polsce. W czerwcu tego roku wróciliśmy z dwutygodniowej mobilności, którą udało się zrealizować mimo obostrzeń, jakie miały miejsce w naszym kraju, jak i na Cyprze. Jak było na praktykach zagranicznych na przełomie maja i czerwca możecie zobaczyć na filmiku. Dla nas jak zwykle fantastycznie….