Projekty
Program Wsparcia Inicjatyw Społecznych (PWIS) Polskie Elektrownie Jądrowe sp. z o.o.

Technologie z roku na rok rozwijają się. Oak Ridge National Laboratory (ORNL) opracowało nowatorską metodę druku 3D, która obejmuje wykorzystanie metali oraz zaawansowanych technologicznie kompozytów na potrzeby budowy elektrowni jądrowych.

W naszej szkole, dzięki wsparciu spółki Polskie Elektrownie Jądrowe sp. z o.o., udało się uruchomić pracownię druku 3D. Pracownia ta pozwoli uczniom na projektowanie elementów trójwymiarowych oraz ich wydruku na drukarkach 3D.

Powiatowy Zespół Szkół w Kłaninie z Programu Wsparcia Inicjatyw Społecznych (PWIS) Polskie Elektrownie Jądrowe sp. z o.o. otrzymał:

1. 18 zestawów komputerów stacjonarnych (17 stanowisk dla uczniów, 1 stanowisko dla nauczyciela).
  2. Drukarkę 3D.
  3. Laserowe urządzenie wielofunkcyjne kolorowe format A4.
  4. Monitor interaktywny 86”.

Użytkownikami głównie będą uczniowie technikum informatycznego oraz technikum grafiki i poligrafii cyfrowej.