Warsztaty ekologiczne

W poniedziałek 18 października uczniowie klas II LO i II T byli z wizytą w oczyszczalni ścieków w Swarzewie i uczestniczyli w warsztatach ekologicznych organizowanych przez Błękitną Szkołę i Nadmorski Park Krajobrazowy we Władysławowie. W oczyszczalni dowiedzieliśmy się jaką drogę muszą  pokonać ścieki, żeby stały się na tyle przyjazne dla środowiska by móc trafić w postaci czystej wody do Morza Bałtyckiego. Produktami, które również powstają ze ścieków to kompost – organiczny nawóz, który w oczyszczalni można kupić, a także energia w postaci ciepła, która zasila wszystkie budynki w oczyszczalni. Na warsztatach w Błękitnej Szkole zgłębiliśmy wiedzę dotyczącą fauny i flory Morza Bałtyckiego. Mając do dyspozycji lornetki nauczyliśmy się rozpoznawać gatunki ptaków napotkane nad morzem oraz gatunki drzew, które mijaliśmy po drodze. Mam nadzieję, że te zajęcia rozbudziły u uczniów ciekawość i zainteresowanie otaczającą nas przyrodą.