Konkurs biblioteczny „Mój wymarzony zawód”

W Powiatowym Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Kłaninie zainicjonowano nową tradycję a mianowicie konkurs na temat kariery zawodowej ogłoszony przez bibliotekarza szkolnego Panią Marię Annę Sztukowską.

Konkurs był pierwszą tego typu inicjatywą w szkole, uczniowie mieli zapewnioną pełną anonimowość co do treści zawartych w przedłożonych pracach a ich oceny podjęło się Jury w składzie: Agata Baran, Hanna Zantowicz, Małgorzata Groen, Maria Anna Sztukowska.

Jury oceniło konkursowe w wyniku których wyłoniono zwycięzców:

1 miejsce – Alex Goyke,

2 miejsce – Martyna Góral.

3 miejsce – Irena Trotzka.

Wręczenie nagród odbyło się 13 kwietnia 2022 roku w bibliotece szkolnej PZS w Kłaninie w obecności pani dyrektor Agaty Baran. Uczniowie otrzymali swoje nagrody a co najważniejsze poprosili o więcej tego typu wydarzeń organizowanych w szkole.

Wśród zaprezentowanych ścieżek kariery zawodowej znalazły się między innymi takie zawody jak: psycholog, dietetyk, kucharz, strażak( ale kobieta), kosmetolog i inne.

Gratulujemy laureatom, wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy. Dyrekcja PZS w Kłaninie oraz Jury konkursu.