Szkolenie ornitologiczne

Dzięki współpracy Powiatu Puckiego z Uniwersytetem Gdańskim, nauczycielka biologii z Powiatowego Zespołu Szkół w Kłaninie miała możliwość uczestniczyć w 3 dniowym szkoleniu (6-8 maja) ornitologicznym w siedzibie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego we Władysławowie oraz w Terenowej Stacji Obrączkowania Ptaków Akcji Bałtyckiej w Kuźnicy.  Szkolenie zorganizowały Panie Katarzyna Rosińska i Justyna Szulc – fundacja Akcja Bałtycka, które przekazały uczestnikom ogrom wiedzy dotyczący różnorodności gatunków ptaków, ich zagrożeń i ochrony. Przedstawiono nam również wiele materiałów dydaktycznych oraz scenariuszy lekcji, które mają na celu edukację ornitologiczną w szkołach. Na zajęciach terenowych uczyliśmy się rozpoznawać odgłosy ptaków, oraz obserwowaliśmy w jaki sposób obrączkuje się ptaki. Swój wykład przeprowadził również Pan dr inż. Jarosław K. Nowakowski – kierownik programu badawczego Akcja Bałtycka, dzięki któremu dowiedzieliśmy się  jak ważnym miejscem dla migracji ptaków jest Półwysep Helski. W przyszłości planuje się więcej działań związanych z edukacją ornitologiczną, które mają być przeniesione na grunt szkolny, a ma to się zadziać w związku z projektem „ Norda Kraina Ptaków”.